O firmě | Moravska Bastei MOBA

Internetový obchod

Aktuality

25.05.2018

Nový ediční plán

Červenec - prosinec 2018

21.05.2018

Vlastimil Vondruška v Brně.

Beseda s oblíbeným autorem.

15.05.2018

Novinky

Květnové knižní novinky

25.04.2018

Pozvánka na veletrh

Veletrh Svět knihy 2018

17.04.2018

Právě vychází

Knižní novinky nakladatelství MOBA

O firmě

 
Nakladatelství MOBA vzniklo v moravské metropoli Brno na podzim roku 1991 jako společnost se zahraniční účastí. Partnerem několika českých společníků se stalo významné německé nakladatelství Bastei Lübbe sídlící v Kolíně nad Rýnem. V témže roce začalo vydávat románové sešity ve dvou řadách, které ihned po vydání zaznamenaly ohromný čtenářský ohlas a jejichž počet vzrostl na současných 22 řad měsíčně v mnoha žánrech – romány z lékařského prostředí, westerny, romány pro ženy, horory a sci-fi.
 
Stále větší podíl na celkové produkci zaujímají knižní tituly vydávané v mnoha edicích a žánrech. V roce 1992 vydalo nakladatelství svoji první knihu a i jejich počet se neustále zvyšuje na dnešních 140 knižních titulů. Celkem vydalo nakladatelství MOBA do roku 2016 přes 7 000 titulů od více jak 1 000 autorů z celého světa a z bohaté nabídky si každý čtenář vybere to své. 
 
Za 25 let existence se nakladatelství MOBA vyprofilovalo na jednu z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu. Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik titulů, vydává nakladatelství MOBA každý rok téměř 400 titulů a počtem ročně vydaných titulů se řadí mezi největší česká nakladatelství. Těší nás, že jsme se od vydávání licenčních zahraničních knih postupně propracovali ke spolupráci s českými autory a v současnosti pochází více než polovina ročně vydávaných titulů z pera českých autorů. Pro česky píšící autory detektivních románů pořádáme již několik let literární soutěž nazvanou „ O poklad byzantského kupce “.  
 
Ceníme si všech našich zákazníků a obchodních partnerů. Péči o zákazníky věnujeme značnou pozornost a máme pro ně připraveny Zásilkovou službu, Zákaznický klub, vlastní internetový obchod s kompletní nabídkou produkce nakladatelství MOBA, každoročně pořádáme čtenářské soutěže o hodnotné věcné ceny. Zúčastňujeme se pravidelně všech významných knižních veletrhů a výstav, pořádáme pro naše čtenáře autogramiády a besedy s autory.
 
Nakladatelství MOBA se snaží ve své činnosti zavádět nejnovější trendy a formy prodeje a propagace, a to hlavně formou e-komerce a internetového obchodu. Od roku 2000 fungují na www.mobaknihy.cz profesionální internetové stránky, které přinášejí veškeré informace o společnosti a její činnosti. Ve stejném roce otevřelo nakladatelství MOBA svoji internetovou prodejnu, jejíž podíl obratu na celkovém obratu nakladatelství se přibližuje nejvyspělejším státům světa. Tisíce spokojených zákazníků a vysoká dynamika vývoje obratu spolu s pronikáním internetu do domácností ukazují na správnou cestu, kterou se nakladatelství MOBA vydalo vstříc svým zákazníkům.
 
Nakladatelství MOBA si váží životního prostředí a snaží se svou činností minimálně zatěžovat přírodu a své okolí. Převážná část produkce je proto tištěna na ekologicky recyklovaném papíru.
 
Podporujeme formou sponzoringu a darů znevýhodněné děti, hendikepované a postižené spoluobčany, seniory, opuštěná a týraná zvířata, ohrožené zvířecí druhy, kulturní a vzdělávací instituce. Jsme členy profesní organizace Svazu českých knihkupců a nakladatelů.
 
Do budoucna se hodláme zaměřit na nejzajímavější tituly především domácích , ale i zahraničních autorů. Již tak rozsáhlou spolupráci s norskými, švédskými, francouzskými, finskými, německými, islandskými, dánskými , anglickými a americkými autory a vydavatelstvími chceme ještě rozšířit. V oblasti sešitových románů budeme nadále vydávat ty řady a edice, které si našly u českého čtenáře dlouhotrvající oblibu.
 
Nakladatelství MOBA vydává sešitové romány od roku 1991, a to v několika žánrech a řadách. V současnosti přebíráme tituly od několika velkých evropských nakladatelských domů, jako jsou Verlagsgruppe Lübbe, Martin Kelter Verlag a Pabel-Moewig Verlag. Při výběru je kladen maximální důraz na kvalitu a atraktivnost pro náročného českého čtenáře. Vkus českého zákazníka je specifický a výběr tomu samozřejmě odpovídá. Atraktivní titulní obálky zpracovávají v DTP studiu zkušení pracovníci za pomoci nejmodernější výpočetní techniky. Podklady pro obálky přebíráme od renomovaných fotografů a ilustrátorů a upravujeme je tak, aby byly co nejvíce přitažlivé pro čtenáře, charakterizovaly jednotlivé žánry a definovaly produkt jako čtení pro volný čas. V segmentu sešitových románů zaujímáme vedoucí pozici mezi tuzemskými vydavateli. 
 
 
Moravská Bastei MOBA, s.r.o.
Koliště 13a
602 00 Brno
tel. a fax: +420 541 126 051
IČO: 41605080
DIČ: CZ41605080
Zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 2585
Partneři

Copyright © 2018 Moravská Bastei MOBA,s. r. o. All rights reserved.
Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.