Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nejlepší velký western G. F. Unger 046 - Na březích Willamette

V polovině devatenáctého století bylo dřevo na západním pobřeží drahocennější než zlato. Počet obyvatel Kalifornie se tenkrát čtyřikrát zvětšil a San Francisko šestkrát úplně vyhořelo. Jen na výstavbu města bylo potřeba miliony krychlových metrů dřeva Celý popis

Bibliografické údaje

Rok vydání:
2017
Počet stran:
80
Formát:
154 x 219
Vazba:
brožováno
ISBN:
978-80-243-7983-8
Překladatel:
Zuzana Schönová
Přeloženo z jazyka:
Německého

Popis produktu

V polovině devatenáctého století bylo dřevo na západním pobřeží drahocennější než zlato. Počet obyvatel Kalifornie se tenkrát čtyřikrát zvětšil a San Francisko šestkrát úplně vyhořelo. Jen na výstavbu města bylo potřeba miliony krychlových metrů dřeva. Dřevo ale tenkrát přicházelo z Oregonu, protože v Kalifornii byly brzy vykáceny všechny svahy. Začal boj o lesy a řeky severu. Byl ještě nemilosrdnější a sveřepější než boj o zlato. Jedna z řek, které se staly jevištěm krvavých bojů, byla Willamette River. I tady se našli muži, kteří byli odhodláni uříznout si mohutný kus z koláče tohoto světa. Dva z těch mužů byli John Kelly a Jesse Tucker.

Recenze

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
  • 0 ×
  • 0 ×
  • 0 ×
  • 0 ×
  • 0 ×