Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Život ve staletích - 12. století - 2. vydání

Život ve staletích je výpravný sedmidílný historický lexikon, který představuje život v českých zemích od doby knížecí až do konce feudalizmu. Kniha se nezaměřuje na politické dějiny, jako většina podobných příruček, ale na životní styl v nejširším smyslu slova. Celý popis
Život ve staletích - 12. století - 2. vydáníAntikvariát

Bibliografické údaje

Rok vydání:
2012
Počet stran:
128
Formát:
215 x 300
Vazba:
V
ISBN:
978-80-243-5127-8
Edice:
Život ve staletích

Popis produktu

Život ve staletích je výpravný sedmidílný historický lexikon, který představuje život v českých zemích od doby knížecí až do konce feudalizmu. Kniha se nezaměřuje na politické dějiny, jako většina podobných příruček, ale na životní styl v nejširším smyslu slova. Zvláštností je i styl zpracování, neboť každému století je věnován jeden díl. To umožňuje popisovat proměny života všech vrstev tehdejší společnosti přehledně a ve vzájemných souvislostech. I když dílo vychází z dostupných historických pramenů a odráží současný stav poznání, nejde o učebnici. Autor, historik a současně oblíbený spisovatel historických románů, zde spojil odbornou erudici se svým vypravěčským uměním, a vytvořil tak zcela ojedinělé dílo, které všem zájemcům přehledně a současně zajímavě přiblíží naše dějiny. Text doprovází řada fotografií, kreseb, plánků a ukázek z dobových pramenů.

Recenze

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
  • 0 ×
  • 0 ×
  • 0 ×
  • 0 ×
  • 0 ×

Další knihy autora