Jan Bauer

Jan Bauer je s více než 200 knižními tituly nejplodnějším žijícím českým autorem. Některé knihy napsal pod pseudonymy Felix Krumlowský nebo Anna Březinová. Celý popis

Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát
Edice

Jan Bauer

Jan Bauer je s více než 200 knižními tituly nejplodnějším žijícím českým autorem. Některé knihy napsal pod pseudonymy Felix Krumlowský nebo Anna Březinová. Podílel se také na kolektivních dílech např. na desetisvazkovém projektu Toulky minulostí světa. Původním vzděláním zemědělský inženýr se takřka čtyřicet let živil jako novinář.

Od roku 2002 se věnuje výhradně literatuře. Píše především literaturu faktu, detektivky a historické románů, přičemž se zaměřuje především na české dějiny. V poslední době si mezi čtenáři získaly značnou oblibu jeho dvě řady historických detektivek, v nichž vystupují bývalý novoměstský rychtář Jakub Protiva z Protivce nebo tajný agent Karla IV. dominikán Pavel. Za svou tvorbu byl vyznamenána např. cenou Karla Hynka Máchy (1995), Zeyerovým hrnkem (2007) nebo prestižní jihočeskou literární cenou Číše Petra Voka (2010). Žije ve Vodňanech, kde v roce 2006 založil tradiční každoroční setkání spisovatelů Zeyerovy Vodňany. 
 

Doporučujeme

Záhadné, napínavé, tajemné, poutavé. To jsou jen některé z přívlastků, kterými by šlo popsat knihy českého spisovatele Jana Bauera. Jeho historické romány, detektivky ale i naučnou literaturu najdete na eshopu nakladatelství MOBA. Za vše můžeme zmínit alespoň Smrt podle hvězd, Císař táhne do války nebo Knížata, králové, prezidenti.