Volker Kutscher

Kutscher, Volker

Volker Kutscher se narodil v roce 1962 ve městě Lindlar v Severním Porýní-Vestfálsku, dětství strávil v o něco větším Wipperfürthu. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu, a než napsal svůj první detektivní román, pracoval jako novinář. V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi.Kutscherova série kriminálních případů komisaře Gereona Ratha se stala světovým bestsellerem, v současnosti se po celém světě prodalo již více než dva miliony výtisků. Na motivy knižní série vznikl velmi úspěšný koprodukční seriál BABYLON BERLIN ověnčený řadou cen. Celý popis

Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát

Volker Kutscher

Volker Kutscher se narodil v roce 1962 ve městě Lindlar v Severním Porýní-Vestfálsku, dětství strávil v o něco větším Wipperfürthu. Studoval němčinu, filozofii a historii na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Wuppertalu, a než napsal svůj první detektivní román, pracoval jako novinář. V současnosti žije v Kolíně nad Rýnem a kromě své vlastní tvorby se věnuje i psaní scénářů pro televizi.
Kutscherova série kriminálních případů komisaře Gereona Ratha se stala světovým bestsellerem, v současnosti se po celém světě prodalo již více než dva miliony výtisků. Na motivy knižní série vznikl velmi úspěšný koprodukční seriál BABYLON BERLIN ověnčený řadou cen.