Alena Vondrušková

Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát

Alena Vondrušková

Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (v roce 1979, obor etnografie a historie) působila v Ústředí lidové umělecké výroby Praha jako pracovník výzkumu a také propagace. V této době studovala historii lidových řemesel a podílela se na vytváření výrobního programu ÚLUV, který na základě práce etnografů, výtvarníků a zkušených řemeslníků produkoval kolekce zboží z přírodních materiálů (prodejny Krásné jizby, v té době centrum vkusného designu).  
V roce 1987 přešla do Středočeském muzea v Roztokách u Prahy, kde působila až do roku 1996 jako ředitelka. Zároveň pracovala ve vedení Asociace českých a moravských muzeí a galerií.
V následujících letech pracovala jako designérka historického skla ve sklárně Královská huť v Doksech, kterou založila s manželem, historikem a spisovatelem Vlastimilem Vondruškou. Zároveň se přestěhovali z Prahy a žijí nedaleko Máchova jezera.
V současné době se věnuje literární tvorbě.
Napsala řadu odborných i populárně naučných publikací o tradičních řemeslech a také o lidových zvycích a lidové kultuře.
Kromě toho se věnuje problematice zdravého životního stylu, zahradě, současnému mediálnímu a knižnímu světu.