Hana Marie Körnerová

Hana Marie Körnerová se narodila roku 1954 v Litoměřicích, dětství prožila v malé vesničce Počaply u Terezína, kde byl její otec řídícím učitelem a knihovníkem. Žila v Terezíně, Litoměřicích, Lovosicích, Praze, Hřídelci a v Lázních Bělohradě.Od dětství psala tzv. do šuplíku, její první román Pán hor však vyšel až v roce 1993. Celý popis

Novinka
Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát
Edice

Hana Marie Körnerová

Hana Marie Körnerová se narodila roku 1954 v Litoměřicích, dětství prožila v malé vesničce Počaply u Terezína, kde byl její otec řídícím učitelem a knihovníkem. Žila v Terezíně, Litoměřicích, Lovosicích, Praze, Hřídelci a v Lázních Bělohradě.
Od dětství psala tzv. do šuplíku, její první román Pán hor však vyšel až v roce 1993. Tato šestidílná sága mapující historii francouzského šlechtického rodu jí okamžitě získala čtenářskou oblibu. Francie 18. a 19. století je ostatně kulisou, kterou autorka ve svých historicko-dobrodružných příbězích využívá nejčastěji. Patnáct let pracovala ve zdravotnictví a znalost prostředí zúročila v románech Prosím vás, sestřičko, Děkuji, sestřičko a Co neodvál ani čas. Dobový thriller Andělská tvář posloužil jako předloha ke stejnojmennému filmu Zdeňka Trošky.
Nejznámějšími a čtenářsky nejoblíbenějšími romány jsou vedle Pána hor skutečné příběhy z poválečného Československa Heřmánkové údolí a Hlas kukačky, dále pak pětidílná historická sága, kterou tvoří romány Kočár do neznáma, Třetí přístav, Druhý břeh, Dlouhá cesta a Císařská vyhlídka.
Její knihy se pravidelně objevují na žebříčcích bestsellerů a patří také k nejpůjčovanějším v českých knihovnách.