Hana Marie Körnerová

Hana Marie Körnerová se narodila v roce 1954 v Litoměřicích. Psala od dětství, toužila studovat historii a stát se spisovatelkou. Skončila ve zdravotnictví, ale nikdy nelitovala, sama říká, že patnáct let strávených v nemocnicích a ambulantních ordinacích patřilo k nejhezčím v jejím životě. Když v důsledku těžké nemoci musela práce ve zdravotnictví zanechat, vyndala ze šuplíku napsané romány a odnesla je do nakladatelství. První vyšel už v roce 1993. Celý popis

Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát

Hana Marie Körnerová

Hana Marie Körnerová se narodila v roce 1954 v Litoměřicích. Psala od dětství, toužila studovat historii a stát se spisovatelkou. Skončila ve zdravotnictví, ale nikdy nelitovala, sama říká, že patnáct let strávených v nemocnicích a ambulantních ordinacích patřilo k nejhezčím v jejím životě. Když v důsledku těžké nemoci musela práce ve zdravotnictví zanechat, vyndala ze šuplíku napsané romány a odnesla je do nakladatelství. První vyšel už v roce 1993.
Do míst, která důvěrně zná, a do atmosféry, v níž vyrůstala, se vrátila v románu Almužna jen pro bohaté (MOBA 2008). Autorčiným oblíbeným obdobím je napoleonská doba a devatenácté století vůbec. Z řady románů odehrávajících se v tomto časovém údobí v nakladatelství MOBA doposud vyšly: Carolina (2009), Pozlacená klec (2010), Láska a zášť (2010), připravuje se Setkání v Opeře... Körnerová napsala také několik románů z prostředí zdravotnictví, okrajově se toto téma dotýká i připravovaného románu Stanice odložených lásek.
Hana Marie Körnerová je vdaná, s manželem chirurgem mají čtyři děti a pět vnoučat. Posledních deset let žijí s dvěma psy a sedmi kočkami v Podkrkonoší.