Leif GW Persson

Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát

Leif GW Persson

Leif G. W. Persson je velmistr skandinávské detektivky (jen ve Švédsku se prodalo přes tři miliony jeho knih), přes tři desetiletí kritikou stále uznávaný a nesmírně populární, mající detailní znalosti tajných policejních archivů. Než se stal spisovatelem, profesorem Švédské národní rady a předním znalcem v oboru trestné činnosti, byl uznávaným švédským kriminalistou zapojeným do vyšetřování významných a nejsložitějších skandinávských případů vražd. Perssonovi detektivní romány čerpají inspirací ze skutečného života, námětem mu bývá znalost švédské společnosti včetně zkorumpovaných politiků  či policie.
Zmiňovaná trilogie The Fall of the Welfare State popisuje dosud neobjasněnou vraždu ministerského předsedy Olafa Palmeho v r. 1986 na pozadí Evropy procházející dramatickou změnou. V každé její části Mezi touhou léta a chladem zimy, V jiném čase, v jiném životě  a Volně padající jako ve snu se odehrají tři různé zločiny.
Knihy Mezi touhou léta a chladem zimy  se jen ve Švédsku prodalo přes 420 000 výtisků, byla nominována na cenu The Glass Key jako "Nejlepší severský kriminální román 2002" (= Best Nordic Crime Novel 2002) a na The Swedish Academy of Crime Writers‘ Award jako "Nejlepší švédský kriminální román 2002".