Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Vlastimil Vondruška

Vondruška, Vlastimil

Narozen 1955 v Kladně. Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy působil v Československé akademii věd a Národním muzeu. V té době publikoval více než padesát vědeckých studií z dějin hmotné kultury a několik odborných knih. V současné době žije nedaleko Bezdězu a věnuje se výhradně literatuře a historické publicistice. Celý popis

Novinka
Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát
Edice

Vlastimil Vondruška

Narozen 1955 v Kladně. Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy působil v Československé akademii věd a Národním muzeu. V té době publikoval více než padesát vědeckých studií z dějin hmotné kultury a několik odborných knih. V současné době žije nedaleko Bezdězu a věnuje se výhradně literatuře a historické publicistice.
Dosud vydal dvacet knih vědeckých a populárně naučných, více než padesát historických románů pro dospělé a čtyři pro mládež. Některé jeho knihy byly vydány v němčině, srbštině a slovenštině. Kromě literární tvorby je autorem filmu Jménem krále a několika divadelních her.

Mezi jeho velké koníčky patřilo horolezectví, aktivně se mu věnoval více než 20 let, dnes je to zahrádka, pes a četba.


Oblíbené romány

Husitská epopej, Přemyslovská epopej, dobrodružné detektivní příběhy Oldřicha z Chlumu ze série Hříšní lidé Království českého, nově edice Falknovská huť a Kronika zániku Evropy. Autora těchto úspěšných knih, především historických a detektivních románů, nemá smysl dlouze představovat – Vlastimil Vondruška.

Vondruška, Vlastimil u nás v e-shopu

Knihy autora naleznete v kategoriích: romány, historické romány,
Dále také ve speciálních sériích: Přemyslovská epopej, Husitská epopej