Vlastimil Vondruška

Vondruška, Vlastimil

Vystudoval historii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze, působil v Československé akademii věd a pak v Národním muzeu v Praze. Z té doby pochází asi 50 vědeckých studií a také první povídky. Přes třicet let se věnoval horolezectví. Po revoluci v roce 1989 založil sklárnu, kde vyráběl kopie historického skla. V té době se vrátil k psaní beletrie a od roku 2007 je spisovatelem na volné noze. Celý popis

Novinka
Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát
Edice
Pořadí v edici

Vlastimil Vondruška

Vystudoval historii a etnografii na Karlově univerzitě v Praze, působil v Československé akademii věd a pak v Národním muzeu v Praze. Z té doby pochází asi 50 vědeckých studií a také první povídky. Přes třicet let se věnoval horolezectví. Po revoluci v roce 1989 založil sklárnu, kde vyráběl kopie historického skla. V té době se vrátil k psaní beletrie a od roku 2007 je spisovatelem na volné noze. Dosud vydal zhruba 70 historických románů a detektivek, několik knih pro děti a spolu se svou ženou 20 populárně-naučných publikací o historii. Podle statistik Národní knihovny je už řadu let nejčtenějším českým autorem, prodal téměř dva miliony tištěných knih a přes 100 tisíc audioknih, několik titulů vyšlo v zahraničí. Je rovněž autorem předlohy k filmu Jménem krále a také autorem rozhlasových i divadelních her. Získal řadu literárních ocenění (např. cenu IBBY, Učené české společnosti, čestné ocenění Menzy, ceny čtenářů nakladatelství MOBA). Jeho román Husitská epopej získal v roce 2015 titul Bestseller roku. Věnuje se rovněž publicistice, za níž obdržel Krameriovu cenu udělovanou Asociací nezávislých médií. V roce 2017 převzal státní vyznamenání za literaturu z rukou prezidenta Miloše Zemana.


Oblíbené romány

Husitská epopej, Přemyslovská epopej, dobrodružné detektivní příběhy Oldřicha z Chlumu ze série Hříšní lidé Království českého, nově edice Falknovská huť a Kronika zániku Evropy. Autora těchto úspěšných knih, především historických a detektivních románů, nemá smysl dlouze představovat – Vlastimil Vondruška.

Vondruška, Vlastimil u nás v e-shopu

Knihy autora naleznete v kategoriích: romány, historické romány,
Dále také ve speciálních sériích: Přemyslovská epopej, Husitská epopej