Anthony Doerr

Doerr, Anthony

Jeden z neúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti se narodil a vyrostl v Clevelandu v Ohiu. Po studiích historie začal publikovat v časopisech. Krátce žil a pracoval v Africe a na Novém Zélandu.Je autorem dvou knih povídek Sběratel mušlí a Zeď vzpomínek.. Celý popis

Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát

Anthony Doerr

Jeden z neúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti se narodil a vyrostl v Clevelandu v Ohiu. Po studiích historie začal publikovat v časopisech. Krátce žil a pracoval v Africe a na Novém Zélandu.
Je autorem dvou knih povídek Sběratel mušlí a Zeď vzpomínek, autobiografické knihy Four Seasons in Rome, a především románů O dívce Grace a Jsou světla, která nevidíme. Poslední jmenovaná kniha, na níž pracoval deset let a za kterou získal mimo jiné PULITZEROVU CENU za rok 2015, se stala v řadě zemí bestellerem a v žebříčku nejprodávanějších knih deníku THE NEW YORK TIMES se udržela více než rok.
Řadu prestižních cen získal Doerr také za své povídky, které jsou pro své stylistické mistrovství a jedinečné umění zkratky mnohými kritiky považovány za vrchol jeho tvorby. V roce 2007 ho literární magazín GRANTA zařadil mezi jednadvacet nejlepších amerických spisovatelů.