Jaroslav Kuťák

Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát
Edice

Jaroslav Kuťák

Jaroslav Kuťák (1956) vystudoval Humboldtovu univerzitu v Berlíně, obor germanistika. Pracoval jako novinář (tisk i TV), šerif westernového městečka, překladatel, správce fotbalového hřiště, manažer velké obchodní firmy, ale poznal i to, jaké je to být nezaměstnaný. Momentálně je autorem detektivek, ale i členem české profesionální asociace golfu a učí tuto podle jeho mínění nejkrásnější hru. Kdyby golf byl u nás oficiálně povolen dříve než po převratu, Kuťák by byl nejspíš jenom golfistou.
Psaní příběhů ho baví vlastně od raného dětství, vždyť už v páté třídě získal cenu v literární soutěži časopisu Junák (o tom, jak se má správný skaut chovat ve vlaku) a v sedmé třídě si pro vlastní potřebu dopsal další díly Rychlých Šípů. Napsal stovku westernových příběhů pod pseudonymem N. C. Marshal, na pět stovek detektivních povídek, mnoho zábavných či odborných článků. Publikuje i v němčině, jeho povídky byly mimo jiné uveřejněny také v Japonsku,30 v prestižním tokijském Hayakawa Mystery Magazine.
Autorovými velkým koníčkem, jak sám zdůrazňuje, je rodina, ohlížení se za krásnými ženami, sběratelství starých pohlednic a práce: golf a detektivky, které proplétá dohromady.