Štěpán Javůrek

Javůrek, Štěpán

Narodil jsem se 27. 9. 1987 v Ústí nad Labem. Tam jsem také prožil první roky svého života a později jsem se do domu mých prarodičů v Ústí nad Labem – Skoroticích vracel na víkendy a prázdniny, kdykoliv to jen šlo. Prožil jsem zde krásné dětství. Později jsme se přestěhovali do Chomutova, dalšího osudového města pro můj život. Jeho literární debut Chaloupky (2020) zaznamenal u čtenářů obrovský ohlas se stal po vydání knižním bestsellerem. V roce 2021 vyšel jeho společenský román Nebe na Perninkem a v roce 2022 vyšla první část románové trilogie Sudetský dům. Celý popis

Novinka
Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát

Štěpán Javůrek

Narodil jsem se 27. 9. 1987 v Ústí nad Labem. Tam jsem také prožil první roky svého života a později jsem se do domu mých prarodičů v Ústí nad Labem – Skoroticích vracel na víkendy a prázdniny, kdykoliv to jen šlo. Prožil jsem zde krásné dětství. Později jsme se přestěhovali do Chomutova, dalšího osudového města pro můj život. Tady jsem chodil na základní školu a později na gymnázium, hrál jsem tu fotbal, basketbal a volejbal, poznával své kamarády a první lásky. Zkrátka čas her a malin nezralých. I do Chomutova se dodnes rád vracím. Po maturitě jsem opustil dům svých rodičů a začalo pro mě bouřlivé období, čas hledání svého místa v životě a sebe samotného. Studoval jsem, žil jsem, učil se, nabíral různé zkušenosti, ty pozitivní i ty negativní. V roce 2013 jsem se pak konečně usadil v Chodově, nedaleko Karlových Varů a v roce 2018 jsem se oženil. Zde žiji, pracuji a tvořím dodnes. Blízko mých milovaných Krušných hor, obklopen přáteli a těmi nejbližšími. Co víc si člověk může přát. 
Jeho literární debut Chaloupky (2020) zaznamenal u čtenářů obrovský ohlas se stal po vydání knižním bestsellerem. V roce 2021 vyšel jeho společenský román Nebe na Perninkem  a v roce 2022 vyšla první část románové trilogie Sudetský dům.