František Niedl

Niedl, František

František Niedl se narodil 7. 4. 1949 v Českých Budějovicích a vystudoval SPŠ elektrotechnickou. Prošel profesemi elektromontér, obsluha vodní elektrárny, obsluha rozvodny.. Celý popis

Zobrazit filtry
Autor
Rok vydání
Formát
Edice

František Niedl

František Niedl se narodil 7. 4. 1949 v Českých Budějovicích a  vystudoval SPŠ elektrotechnickou. Prošel profesemi elektromontér, obsluha vodní elektrárny, obsluha rozvodny, byl učitelem v autoškole a byl majitelem cestovní kanceláře. V současné době se  věnuje budování jachetního klubu na Lipně a literární činnosti. Je ženatý a má 2 syny.

Má rád přírodu, motorky, koně, jachtink, literaturu a historii. Po vydání prvního autorova románu došlo k třináctileté pauze. Autor dal po převratu přednost prožívání dobrodružných událostí v reálném životě, před vymýšlením si jich v literatuře, a dal se na podnikání. Po deseti letech je však dobrodružstvími při podnikáním už tak opotřebovaný, že se pokorně vrací ke psaní a raději nechává týrat své fiktivní hrdiny. Kromě románů píše i povídky, které se objevují v přílohách deníků, nebo jsou vysílány v rozhlase a také vychází knižně.
 

Doporučujeme

Rytíři z Vřesova, Hynek Tas z Boru, Platnéř a nově například příběhy newyorského detektiva Timothy Prévita. To jsou knihy od oblíbeného českého autora Františka Niedla, které na vás za skvělé ceny čekají na našem eshopu.