O nakladatelství

Nakladatelství MOBA patří mezi největší nakladatelské domy v České republice. Vydává kvalitní knihy v mnoha edicích, jako jsou Severská krimi, Historický román, Světová krimi, Historická krimi, Literatura faktu, Původní česká detektivka, Společenský román nebo Rádce.

Jako kmenové české autory nakladatelství máme tu čest uvést například Vlastimila Vondrušku, Hanu Marii Körnerovou, Františka Niedla, Alenu Jakoubkovou, Naďu Horákovou, Jana Bauera a další.

Ze zahraničních autorů je nám potěšením vydávat knihy Anthonyho Doerra, Deona Meyera, Håkana Nessera, Arnaldura Indridasona, Michaela Robothama, Johana Theorina, Benjamina Blacka, Leifa G. W. Perssona, Volkera Kutschera, Leylah Attar a mnoha jiných úspěšných tvůrců.

Od roku 1991 jsme aktivním členem profesní organizace Svaz českých knihkupců a nakladatelů.
stánek moba


Historie

Nakladatelství Moravská Bastei MOBA vzniklo v Brně na podzim roku 1991 jako společnost se zahraniční účastí. Partnerem českého společníka je významné německé nakladatelství Bastei Lübbe, sídlící v Kolíně nad Rýnem. V prvním roce existence začala MOBA vydávat dvě řady románových sešitů, které ihned po vydání zaznamenaly ohromný čtenářský ohlas a jejichž počet vzrostl až na 22 řad měsíčně v mnoha žánrech – romány z lékařského prostředí, westerny, romány pro ženy, horory a sci-fi, společenské romány a krimi příběhy.
podpis knihy

Stále větší podíl na celkové produkci nakladatelství MOBA však začaly postupně zaujímat knižní tituly různých žánrů, vydávané v mnoha edicích. V roce 1992 jsme vydali naši první knihu a počet vydávaných knih se každý rok neustále zvyšoval. Celkem dosud vyšlo v našem nakladatelství přes 8 000 titulů od více než tisícovky autorů z celého světa.
podpis
 

Současnost

Od vzniku v roce 1991 se nakladatelství MOBA vyprofilovalo na jednu z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu. Po skromných začátcích, kdy produkce čítala pouze několik titulů, vydává MOBA každoročně téměř 400 titulů, a jejich počtem se tak řadí mezi největší česká nakladatelství. Postupně MOBA rozšířila svou působnost od téměř výhradní orientace na zahraniční knihy ke spolupráci s českými autory a právě z jejich pera v současnosti pochází více než polovina roční produkce. Českým autorům se nakladatelství systematicky věnuje, vydáváme knihy jak zavedeným, tak i začínajícím spisovatelům. Řada našich autorů patří mezi nejprodávanější a nejčtenější v České republice, mnozí z nich jsou držitelé významných literárních i jiných cen.
moba knihy podpis

Pro česky píšící autory detektivních románů pořádá MOBA již několik let literární soutěž nazvanou „O poklad byzantského kupce“.

Nakladatelství MOBA si cení všech zákazníků a obchodních partnerů. Péči o zákazníky věnuje značnou pozornost a má pro ně připraveny Zásilkovou službu, Zákaznický klub, věrnostní program a vlastní internetový obchod s kompletní nabídkou produkce vydané pod naší značkou. Každoročně navíc pořádáme čtenářské soutěže o hodnotné věcné ceny. Pravidelně se zúčastňujeme všech významných knižních veletrhů a výstav a pro naše čtenáře a zákazníky organizujeme autogramiády a besedy s autory či dny otevřených dveří v prostorách nakladatelství MOBA, kde se mohou zájemci podrobně seznámit s tím, jakou cestu kniha urazí od svého autora až ke spokojenému čtenáři.

Nakladatelství MOBA se při své činnosti snaží sledovat a využívat aktuální trendy a moderní formy prodeje a propagace, a to zejména v oblasti e-komerce, B2B, sociálních sítí, blogů a booktube prezentací. Od roku 2000 fungují na www.mobaknihy.cz profesionální internetové stránky, které přinášejí veškeré informace o společnosti a její činnosti. Souběžně byl spuštěn i e-shop nakladatelství, díky němuž jsou naše knihy pro zákazníky vždy a všude snadno dostupné. V roce 2011 začalo nakladatelství MOBA vydávat v České republice tehdy ještě málo rozšířené e-knihy. Dnes vydáváme s každou tištěnou knihou i její elektronickou verzi, která je většinou na trhu dříve než verze tištěná. Počtem vydaných a prodaných e-knih patří MOBA mezi největší české vydavatele.

Nakladatelství MOBA si váží životního prostředí a snaží se ho svou činností minimálně zatěžovat. Převážná část produkce je tištěna ekologicky nezávadnými barvami na recyklovaném papíře. Provoz našeho nakladatelství je maximálně ekologický a úsporný, využíváme tepelná čerpadla pro vytápění a ohřev vody, osvětlení je energeticky úsporné a veškerý vyprodukovaný odpad se třídí. V sociální oblasti formou sponzoringu a darů podporujeme znevýhodněné děti, hendikepované a postižené spoluobčany, seniory a opuštěná a týraná zvířata.