Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

CD Křišťálový klíč - Falknovská huť - audiokniha

Není skladem
 Doručení: v úterý 02.11. u vás doma (způsoby doručení)
335 Kčvč. DPH
Ušetříte 84 Kč
Běžně 419 Kč
Roku 1695 přichází do severních Čech ze Šumavy mladý Leopold Heřman se svým otcem Ignácem, který se stává huťmistrem v Křížové huti na úpatí kopce Klíče. I když Ignác nemá mnoho peněz, vlastní veliké bohatství – zná způsob, jak tavit průzračné křišťálové sklo. A své tajemství si úzkostlivě chrání. Celý popis
CD Křišťálový klíč - Falknovská huť - audiokniha Audio kniha

Bibliografické údaje

Rok vydání:
2019
Edice:
Křišťálový klíč
Další formáty:

Popis produktu

Roku 1695 přichází do severních Čech ze Šumavy mladý Leopold Heřman se svým otcem Ignácem, který se stává huťmistrem v Křížové huti na úpatí kopce Klíče. I když Ignác nemá mnoho peněz, vlastní veliké bohatství – zná způsob, jak tavit průzračné křišťálové sklo. A své tajemství si úzkostlivě chrání. Dostane se do ostrého sporu s majitelem hutě a nakonec ji musí opustit. Vzápětí uzavře dohodu s majitelem nedaleké hutě ve Falknově, jemuž tajemství nabídne, ovšem za podmínky, že si syn Leopold vezme za manželku jeho dceru Marii a s ní získá majetkový podíl ve sklárně. A jak to tak bývá, majetek začne záhy rodinu štěpit.

Čte: Jan Hyhlík
Stopáž: 2 mp3 CD / 19 hodin 36 minut
Verze: Nezkrácená

Recenze

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
  • 1 ×
  • 0 ×
  • 0 ×
  • 0 ×
  • 0 ×
10. 10. 2020

Nová rodinná sága V. Vondrušky mne velmi mile potěšila, místem děje i příběhem. Autor dostál všem přednostem svých dřívějších historických ság, ať už Husitské epopeji nebo Přemyslovské epopeji. Z mnou dosud poslechnutých prvních dvou dílů se mi tento líbí více, děj se mi zdá o něco svižnější a pestřejší než ve 2. dílu. Plyne zajímavě, takže se čtenář nenudí a posluchač u velmi příjemné a decentně lidské interpretace pana Hyhlíka už vůbec ne. Slyšela jsem zejména v poslední době mnoho různých audioknih a pan Hyhlík je pro mne nadále mistrem v tomto oboru, jeho četba je pro mne po ostrých hlasech mnoha jiných interpretů vyloženě balzám na uši. Nedokážu (respektive ani nechci) si už ani jiný hlas ke knihám pana Vondrušky představit. Doufám, že se brzy dočkám audioverze i 3. dílu, který právě (v říjnu 2020) vychází v knižní podobě. Právě proto hodlám odolat zvědavosti a nekoupit si e-knihu, ale počkat si zase až na audioverzi.