Novinka, která boří žebříčky prodejů, právě v TV

Ještě lepší než dva předchozí – Mokrá ryba a Tichý zabiják – shodují se přední světoví literární kritici spolu se čtenáři a příznivci neortodoxního detektiva Gereona Ratha.

Krimi noir výjimečné kvality Gereona Ratha Goldstein Volkera Kutschera vychází

Třetí příběh detektiva Gereona Ratha vychází dnes v nakladatelství MOBA.
Ještě lepší než dva předchozí – Mokrá ryba a Tichý zabiják – shodují se přední světoví literární kritici spolu se čtenáři a příznivci neortodoxního detektiva Gereona Ratha.

Goldstein vychází v době, kdy začala Česká televize na programu ČT 2 (19. 1.) vysílat nejdražší německý seriál Babylon Berlin s udávaným rozpočtem 40 milionů eur, natočený právě podle knižní předlohy v režii světoznámého režiséra Toma Tykvera (Lola běží o život, Atlas mraků, Parfém: Příběh vraha), o hudbu se postaral známý britský hudebník Bryan Ferry, který si v seriálu také zahrál.


„Ve dvacátých letech byl Berlín nejpokrokovějším městem Evropy, nemusel se bát srovnání s moderními americkými metropolemi, jako byl New York nebo Chicago. A právě tuhle modernitu chci ukázat, toho kypícího ducha doby, která od naší současnosti není vůbec tak vzdálená. Ve dvacátých letech již byly předznamenány mnohé moderní tendence, které se potom znovu probudily až v šedesátých letech. Pro mě je poslední fáze Výmarské republiky také časem zmařených příležitostí, jelikož vyústila v katastrofu Třetí říše – což ovšem nutně nemusela. Současníci komisaře Ratha však o blížící se katastrofě neměli tušení.“ Volker Kutscher

Krimi série Volkera Kutschera v hlavní roli se sympatickým policejním inspektorem Gereonem Rathem vyšetřujícím zločin a korupci v Berlíně v době Výmarské republiky se prodalo už hodně přes milion výtisků v mnoha jazykových mutacích.
V nakladatelství MOBA dosud vyšlo: Mokrá ryba (Der Nasse Fisch), Tichý zabiják (Der stumme Tod), v únoru Goldstein a na červen je naplánováno další pokračování s názvem Spis Vaterland (Die Akte Vaterland) – všechny v překladu Tomáše Butaly.

„Nejdivočejší léta Berlína: grandiózní román Volkera Kutschera je skvělá detektivka, ale i dokonalá dobová freska.“
Die Welt Online

„Kutscher dokonale popsal dekadenci Výmarské republiky, s krví v berlínských ulicích i hrozivě číhajícími nacisty.“
Sunday Times

„Kutscherův trik je geniální … Stvořil portrét éry prostřednictvím optiky žánrové fikce.“
The New York Times

„Fascinující román a vskutku příšerná historie.“
Literary Review

„Nádherná atmosféra!“
The Sunday Times

„Skvělé a mrazivé.“
Crime Time

„Románový noir té nejvyšší kvality. Je to skutečně zábavná a lahodně temná kniha.“
Nudge-Book

„Volker Kutscher dokáže brilantně udržet napětí po celé své vyprávění a s výjimečným umem se mu daří zachytit propletenec korupce, vražd a vzestupu nacismu.“
Rhein-Neckar-Zeitung

Zaujal vás tento text? Sdílejte ho s přáteli!