Holocaust - slepá kolej dějin

Proces s vysoce postaveným představitelem SS Karlem Wolffem či osudy Richarda Glazara, Františka Krause a Emy Šternové pojal s literárním mistrovstvím a mimořádnou erudicí. Kniha je svým dramatickým pojetím zcela jedinečná a obsahuje též několik unikátních dobových fotografií. Celý popis

Bibliografické údaje

Rok vydání:
2015
Počet stran:
360
Formát:
120 x 200 mm
Vazba:
pevná vazba
ISBN:
978-80-243-6555-8

Popis produktu

Zkušený autor, velké, nesnadno uchopitelné téma a neotřelý úhel tvůrčího pohledu, tak lze ve zkratce charakterizovat knihu, která vychází v roce, kdy si připomínáme 70. výročí porážky hitlerovského režimu. U holocaustu, tedy krajně zločinného vyhlazovacího programu, nikdy nebudeme moci říct, že již bylo vysloveno vše, co by vysloveno být mělo. Izraelský spisovatel Aharon Appelfeld, který sám jako dítě zažil rasové pronásledování, se domnívá, že „holocaust patří k takovému druhu historické zkušenosti, u níž jako by byl jedinec nucen k mlčení, protože každé vyjádření je slabým odvarem skutečnosti, ale přesto tu zůstává povinnost nemlčet“. Autor této knihy se rozhodl nemlčet. Proces s vysoce postaveným představitelem SS Karlem Wolffem či osudy Richarda Glazara, Františka Krause a Emy Šternové pojal s literárním mistrovstvím a mimořádnou erudicí. Kniha je svým dramatickým pojetím zcela jedinečná a obsahuje též několik unikátních dobových fotografií. 

Je to hluboce lidská, poctivá a dobrá kniha. Řadí se k tomu nejlepšímu, co bylo napsáno o druhé světové válce, a ve svém oboru sahá k dokonalosti. Dočetl jsem ji, jsem hluboce pohnut a jde mi při psaní těchto řádek mráz  po zádech. Je to krásná kniha o hnusných věcech, jichž jsme na slepé koleji dějin byli svědky.

Recenze

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.