Hrdinové ve člunu

Od samého začátku to byl bláhový sen. Nikdo nečekal, že by posádka osmiveslice, složená ze synů dřevorubců, dělníků a farmářů ze zapadlých městeček, mohla porazit elitní týmy prominentů z východního pobřeží a Velké Británie, a přesto to dokázali. Celý popis

Bibliografické údaje

Rok vydání:
2016
Počet stran:
472
Formát:
120 x 200
Vazba:
pevná vazba
ISBN:
978-80-243-6987-7
Překladatel:
Jakub Kalina
Originální název:
The Boys in the Boat
Přeloženo z jazyka:
Anglického

Popis produktu

Skutečný příběh, který se stal celosvětovým bestsellerem. 

Nebylo mnoho ran, kterých by Joe Rantz zůstal ušetřen – smrt matky, útěk otce, náhradní rodina, kde nebyl vítán. Všichni nejbližší ho nakonec opustili a nechali napospas osudu. Joe pochopil, že se musí spoléhat výhradně sám na sebe. V mimořádně pohnuté době, která se otřásala přírodními katastrofami, hospodářskou krizí, stávkami a skandály, mu ani nic jiného nezbývalo. Navzdory všem okolnostem se mu podařilo uživit se, a časem si dokonce vydělal i na studium. A pak si Joea, uzavřeného a chudého jako kostelní myš, všiml trenér veslování, který hledal slibné nováčky…

 

Od samého začátku to byl bláhový sen. Nikdo nečekal, že by posádka osmiveslice, složená ze synů dřevorubců, dělníků a farmářů ze zapadlých městeček, mohla porazit elitní týmy prominentů z východního pobřeží a Velké Británie, a přesto to dokázali. Navzdory velmi skromným poměrům se dokázali vypracovat a nakonec šokovali celý svět, když porazili i tým Německa, který vesloval pro Adolfa Hitlera na olympijských hrách v roce 1936 v Berlíně.

Brownova kniha se dočkala 27 vydání, držela se 118 týdnů na žebříčku The New York Times Best Sellers a Americkou asociací knihkupců byla zvolena knihou roku. Práva na její zfilmování získala The Weinstein Company (Mlčení jehňátek, Králova řeč, Dobrý Will Hunting aj.).

Recenze

Celkové hodnocení
80 %
1 zákazník hodnotil Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.
30. 12. 2018

Musím se přiznat, že jsem s koupí této knížky hodně váhala. Na jednu stranu mě lákalo předválečné období, na druhou mi veslování coby sport vůbec nic neříkalo. Pak mě zlákal podtitulek, který s knihou proplouval internetovým knižním světem: Kokosy na sněhu z předválečné doby a bylo rozhodnuto.Daleko od Berlína, kde Adolf Hitler krok za krokem upevňuje svou moc, žije Joe Rantz. Kluk z chudých poměrů, který je shodou nešťastných okolností a nepříliš vřelých rodinných vztahů, ponechán osudu v nedostavěném domě svého otce. Jeho pevné odhodlání, víra v lepší budoucnost a pracovitost ho nakonec přivedou až ke dveřím Washingtonské univerzity. A především k veslování.Joe se stává členem univerzitního veslařského týmu. Ten je složený především ze synů z dřevorubeckých, či hornických osad, rybářských loděnic a mléčných farem. Jsou přímí, přátelští a přívětiví. Všichni společně mají jeden vytoužený cíl. Získat místo v posádce reprezentačního týmu a probojovat se až na olympijské hry, které se mají uskutečnit roku 1936 v Berlíně.Pokud čekáte románový příběh, plný zvratů, budete nejspíš zklamáni. Kniha je převážně biografií jednoho z olympijských veslařů - Joea Rantze a zachycuje období v letech 1899 – 1936. Je proložená zápisky z deníků, myšlenkami trenéra reprezentace Alvina Ulbricksona, líčením historických souvislostí, osvětlováním základních tajů veslařského umění a dobových fotografií.Už při čtení prologu vám naskočí husí kůže a zmocní se vás napětí z očekávání, které vás bude neustále pohánět k otáčení dalších stránek. Tak čtivě je příběh napsaný! Knížka je navíc doplněná o krásnou, vzhledově velmi příjemnou obálku.Příběh o tvrdé dřině, odříkání, odhodlání a lásce ke sportu. To vše a ještě mnohem více najdete v knize Daniela Jamese Browna – Hrdinové ve člunu. Poznáte, co je strach, nejistota, zodpovědnost, nervozita a v klíčových okamžicích příběhu budete mít nervy napnuté k prasknutí.

Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.