Kronika zániku Evropy

Skladem
 Doručení: ihned
349 Kčvč. DPH
Jedinečný román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Román je rozdělen na dvě části. První nazvaná „Jak to celé začalo“ popisuje léta 1984 – 2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhá část „Jak by to mohlo skončit“ modeluje formou literární vize jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020.po roce 2020.Zakladatel rodu Adam Wagner, sociolog a odborník na Orwellovo dílo, předvídá rozpad moderní společnosti, a proto s členy rodiny a přáteli budují chráněné sídlo, za jehož hradbami se hodlají bránit, až dojde k sociálnímu rozvratu, hospodářské krizi a násilnostem. Jenže záhy jsou vtaženi do válečných konfliktů, které rozdělí Evropu. Celý popis

Bibliografické údaje

Rok vydání:
2019
Počet stran:
768
Formát:
145 x 235
Vazba:
pevná vazba
ISBN:
978-80-243-8898-4
Další formáty:

Popis produktu

Jedinečný román vypráví o osudech rodiny Wagnerů, která prožívá postupný úpadek evropské civilizace. Román je rozdělen na dvě části. První nazvaná „Jak to celé začalo“ popisuje léta 1984 – 2019 a vychází z reálného vývoje Čech a Evropy. Druhá část „Jak by to mohlo skončit“ modeluje formou literární vize jeden z možných vývojů společnosti po roce 2020.
Zakladatel rodu Adam Wagner, sociolog a odborník na Orwellovo dílo, předvídá rozpad moderní společnosti, a proto s členy rodiny a přáteli budují chráněné sídlo, za jehož hradbami se hodlají bránit, až dojde k sociálnímu rozvratu, hospodářské krizi a násilnostem. Jenže záhy jsou vtaženi do válečných konfliktů, které rozdělí Evropu.
JAK TO CELÉ ZAČALO A JAK BY TO MOHLO SKONČIT.

Recenze

Celkové hodnocení
84 %
5 zákazníků hodnotilo Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.
10. 11. 2019

Knihu jsem přečetl velmi dychtivě, nebudu zastírat že jsem autorův fanoušek. Je to docela jiné dílo, než autorova ostatní díla. Dílo je velmi čtivé a navíc poutavý příběh, ale to je autorově tvorbě vlastní. Kniha je zajímavý pohled na dění po roce 1989 a sonda do duší a vztahů lidí kteří pád komunismu prožívají jaksi na tělo a berou to osobně. Druhá část po roce 2020, je příjemný dystopicko postapo román. Kniha neobsahuje žádný explicitní popis nějakých krvavých událostí, byť Lapidární souhrn událostí poukazuje na pořádná jatka. Celá kniha se věnuje otázce sociologie a jejímu významu pro popis naší společnosti. Konec je poněkud rozvláčný ale rozhodně se nedá jen tak odtušit. Za mě 90 procent. Protože sto procent nedávám z principu.

Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.
7. 4. 2020

Právě dočteno. Úžasná kniha, velice čtivá, člověka pohltí dokud není přečteno.

Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.
17. 10. 2020

Dala bych tuto knihu jako povinnou četbu.

Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.
28. 11. 2020

Super čtení.Román, kde si člověk připadá jako v reálném světě. První část, je přehled historických událostí z doby před revolucí a po ní. Kdo se pohyboval lehce na hraně zákona, případně sledoval dění kolem sebe ví, že podobné události se děli. A když se podíváme, kam míří dnešní Evropa, je druhá část návodem, na co bychom měli být připraveni.

Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.
5. 10. 2022

Slabé, možná pro Mistrovi fanoušky

Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.

Ukázky z knihy