Ohnivá jeseň

Skladem
 Doručení: ihned
199 Kčvč. DPH
Kunhuta, druhá manželka Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého, byla ženou ctižádostivou, panovačnou a vášnivou. V českých dějinách zanechala nesmazatelnou stopu, mimo jiné i svým vztahem s druhým hlavním hrdinou tohoto klasického románu Závišem z Falkenštejna, udatným rytířem, intrikánem i schopným státníkem, který se dokonce krátce před Kunhutinou smrtí stal jejím manželem. Jejich příběh se odehrává v neklidné době po smrti krále Přemysla, kdy se Rudolf Habsburský, Braniboři v Čechách i královský levoboček Mikuláš snaží uplatňovat své mocenské nároky. Celý popis

Bibliografické údaje

Rok vydání:
2022
Počet stran:
384
Formát:
145 x 205
Vazba:
pevná vazba
ISBN:
978-80-279-0465-5
Další formáty:

Popis produktu

Kunhuta, druhá manželka Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého, byla ženou ctižádostivou, panovačnou a vášnivou. V českých dějinách zanechala nesmazatelnou stopu, mimo jiné i svým vztahem s druhým hlavním hrdinou tohoto klasického románu Závišem z Falkenštejna, udatným rytířem, intrikánem i schopným státníkem, který se dokonce krátce před Kunhutinou smrtí stal jejím manželem. Jejich příběh se odehrává v neklidné době po smrti krále Přemysla, kdy se Rudolf Habsburský, Braniboři v Čechách i královský levoboček Mikuláš snaží uplatňovat své mocenské nároky.

Recenze

Celkové hodnocení
80 %
1 zákazník hodnotil Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.
27. 9. 2022

Kdo má rád historické romány a Přemyslovce, tak si přijde na své. Postavy jsou vykresleny věrohodně a mezi mé oblíbence patří (a vždy patřila) Kunhuta Uherská. Líbily se mi retrospektivní části, kde se vracíme např. do života Kunhuty před sňatkem s králem železným a zlatým. U Záviše sama nevím, jestli je to pro mne postava kladná, záporná či neutrální. Na to, že kniha má necelých 400 stran, se četla velmi rychle. Trochu jsem ale byla ze začátku zmatená ohledně částí, kdy se postavy vrací do minulosti. Rychle jsem se ale vrátila do děje a s napětím očekávala, jak to dopadne (i když mi jsou známa historická fakta).

Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.

Ukázky z knihy