Ester

Skladem
 Doručení: ihned
199 Kčvč. DPH
Po atentátu na Heydricha se Němci krvavě mstí a Praha se ocitá v sevření strachu. Mladá Lída se tak nedobrovolně uchyluje k tetě na venkov. Netuší však, že právě tam na ni čeká nebezpečí mnohonásobně větší. Pokusí se totiž na tetině statku ukrýt čtyřletou židovskou holčičku a zachránit ji tím před transportem do koncentračního tábora. Celý popis
EsterDoporučujemeBestseller

Bibliografické údaje

Rok vydání:
2024
Počet stran:
312
Formát:
120 x 200
Vazba:
pevná vazba
ISBN:
978-80-279-1320-6
Další formáty:

Popis produktu

Po atentátu na Heydricha se Němci krvavě mstí a Praha se ocitá v sevření strachu. Mladá Lída se tak nedobrovolně uchyluje k tetě na venkov. Netuší však, že právě tam na ni čeká nebezpečí mnohonásobně větší. Pokusí se totiž na tetině statku ukrýt čtyřletou židovskou holčičku a zachránit ji tím před transportem do koncentračního tábora.
Má vůbec naději, aby ve vsi, která je pod neustálým dohledem gestapa a kolaborantů, přečkala bez úhony až do konce války? A je možné, aby v prostředí nejistoty, kde se nedá nikomu doopravdy věřit, našla svoji životní lásku?

 

Recenze

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.
8. 4. 2024

Kniha má dvě hlavní dějové linky, ta vedlejší se odehrává v roce 1990, tady sledujeme Aničku, která se po převratu konečně může vrátit zpět do republiky. A v té hlavní sledujeme osudy mladičké Lídy od roku 1942 až po konec války. Mimo to je nám také nastíněn případ vraždy, která se stala víc, než 20 let po válce. Jak se nám tyto linky nakonec prolnou ? Jak to vše spolu souvisí?Musím říct, že příběh Lídy mě velmi zaujal a skvěle se četl. Bavilo mě sledovat její vývoj a přerod z Pražské paničky, zlomené zármutkem, na vesnickou holku, která levou zadní zvládá všechny možné práce na statku, kam se tak zvaně zašila ke své tetě Marii, aby nebyla tak \"na očích\" během šílenství, které vypuklo po atentátu na Heydricha.A když ji jednoho dne její bratr a nejlepší přítelkyně požádají o pomoc, o záchranu života malé holčičky, nemůže jinak, než si ji vzít s sebou na statek a chránit ji zuby nehty.Takže už nemá strach jen sama o sebe, o bratra, o tetu, ale ještě navíc o tu bezbrannou osůbku, která stále po nocích volá maminku :-(Ráda bych podotkla, že to není klasický válečný příběh, popisující přesun do koncentračního tábora, a hrůzy v něm, ale ve své podstatě popisuje trošku jiné válečné děsy, se kterými se běžní obyvatelé v naší republice tehdy museli potýkat.Ať už to byl neustálý strach o život, boj o jídlo, protože Němcům se musely odvádět šílené části nejen úrody, ale i živočišných produktů, včetně mléka, vajec, spousta lidí přežívala jen tak tak, živořili, ale stejně se kolikrát dokázali semknout a ještě tajně pomáhali krmit potřebné.Je excelentní, jak na jedné straně vidíme lidskost, pospolitost a obrovskou odvahu a na straně druhé nenávist, závist, lhostejnost....a především všude strach...to byl odjakživa skvělý manipulační prostředek. A němečtí vojáci toho uměli skvěle využívat.Knihu určitě velmi doporučuji všem, kdo mají rádi historické romány, ale nezvládají číst o holocaustu, tenhle příběh vás chytí za ❤️A já mám další oblíbenou českou autorku a těším se na její další knihy, tohle se opravdu povedlo, nenudila jsem se ani minutu.

Recenze ani hodnocení zboží zákazníky není provozovatelem eshopu upravováno.

Ukázky z knihy